• 29 Şubat Perşembe

  • 6 Mart Plaket Töreni

  • 6 Mart 2024 Resim ve Kompozisyon Ödül Töreni

  • 9 Mart Savaştepe

  • 9 Mart Hekim Buluşması

  • 12 Mart Satranç Turnuvası

  • Futbol Turnuvası

Hekimler Susmaz; TTB Susturalamaz!!

HEKİMLER SUSMAZ; TTB SUSTURULAMAZ Meslek Örgütleri; Anayasa’nın 135. Maddesi gereğince kamu kurumu niteliğinde meslek kuruluşları olup, meslek mensuplarının ortak gereksinimlerini ve mesleğin kalitesini koruyacak, meslektaşlarının haklarını savunacak kamu tüzel kişiliğine sahip, organları meslek mensuplarınca yargı gözetimi altında ve bağımsız seçilen organlardır.
Ankara 31. Asliye Hukuk Mahkemesince TTB Başkanının açıklaması gerekçe gösterilerek 30 Kasım 2023 tarihinde henüz gerekçesi açıklanmamış olsa da TTB Merkez Konseyi üyeleri görevinden alınarak yerlerine 5 kişilik heyet görevlendirilmiştir.
Alınan bu karar hem örgütlenme özgürlüğü bakımından ağır hak ihlali, hem de kamu kurumu niteliğindeki meslek kuruluşu olan TTB üzerinde vesayet kurma ve diğer meslek kuruluşlarına gözdağı verme girişimidir.
Meslek örgütümüze yönelik verilen bu karar hukuka ve demokratik teamüllere aykırıdır. Ama ne yazık ki ülkemizde hukuk garabeti yaşanmakta, yargı baskı aracı olarak kullanmakta, mahkemeler birbirlerinin kararlarını tanımamakta ve tam bir kaos ortamı hakimdir.
Hekimler, tam da bu kaos ortamında mesleklerine, meslek örgütüne, hukuk ve demokrasiye sahip çıkmaya devam edecektir.
Hak ve özgürlük mücadelemize yapılan müdahaleyi kabul etmiyoruz.
Siyasi iktidar eliyle hukuk üzerinde egemen kılınan vesayetçi anlayış sonucunda hekimlerin oylarıyla seçilmiş ve Anayasal bir kurum olan TTB Merkez Konseyi üyelerinin görevden alınmaları ile ilgili hukuksuz ve anti-demokratik karara karşı bir kez daha söylüyoruz:
Hekimler Susmaz! #TTBSusturulamaz!

Menü

Aidat Ödeme

Aidat Bilgi

 

Ziyaretçi Sayacı

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterBugün197
mod_vvisit_counterDün320
mod_vvisit_counterBu Hafta732
mod_vvisit_counterBu Ay9995
mod_vvisit_counterTüm Zamanlar1075472